HOCZ Příručka: Doporučení na závěr

V této poslední části tě čeká pár užitečných rad, kteréžto ti budou odpovědí pro tvé první nejisté krůčky v našem kouzelnickém světě. Tak neváhej a s chutí do toho

HOCZ Příručka:
1. Úvod
2. Tvorba postavy a hraní její role
3. Reálie našeho světa
4. Kulturní úvod
5. Chat a hraní na něm
6. Vypravěč a vy
7. Doporučení na závěr
Něco málo k financím

Každý, kdo zaregistruje svoji postavu do hry přemýšlí nad otázkou „A co budu dělat teď?“ My vám odpovíme. Pokud li se podíváte na vaši počítačovou obrazovku do pravého horního rohu, tudíž na vstupní bránu, kde se rovněž přihlásíte, zahlédnete své jméno a pod ním částku 40 gl 0 sp 0 sk. Pochopitelně se jedná o kouzelnické peníze.

Někteří si řeknou: „Čtyřicet galonů, tseh, co to je? Za to nic nekoupím…“, to však není pravda. Je to hodně peněz. Je to kapesné od rodičů do vašeho začátku. Všichni jej máte stejné, ať už pocházíte z rodiny bohatého kupce nebo chudého sedláka.

A proč vám radíme, co si koupit a co ne? Ono zkušenosti, kdy se hráč přihlásí do hry a první, co udělá je, že prokoukne obchod Weasleys' Wizarding Wheezes a nakoupí si spoustu nejrůznějších blbostí a kravinek, nejsou ojedinělé. Poté se stává, že dotyčný nemá peníze a brečí všem kamarádům na rameno, aby mu půjčili na věci potřebné.

Radíme vám dobře, 40 galeonů je sice hodně, však je to částka vypočtená do začátku na to, abyste se měli do čeho obléknout, něčím kouzlit apod. Proto, pokud se rozvažujete, co je třeba koupit, v první řadě je to hůlka. Bez hůlky byste přeci nebyli správní kouzelníci, i když to je věc, se kterou se teprve budete učit spolupracovat. Obchod s hůlkami se jmenuje překvapivě Ollivanderovy hůlky, čekali jste to, viďte? No není divu. Najdete ho v Londýně, pod nápisem Příčná ulice → obchody. Když do obchodu vstoupíte, pan Ollivander si na vás udělá čas a po zaplacení příslušné částky (8 galeonů) si již odnášíte hůlku, určenou přesně pro vás.

Další velice důležitou položkou pro koupi je školní stejnokroj. Zda jste kluk, anebo holka, Salon Madame Malkinové je vám otevřen 24hodin denně. Najdete jej opět pod položkou Příčná ulice → obchody, hned za obchodem s hůlkami. Nemusíte se bát, Madame Malkinová je velice příjemná a usměvavá paní, za chvíli si již odnášíte stejnokroj vám šitý na míru (18 galeonů).

Pokud-li se nyní podíváte na vaše kouzelnické konto, zjistíte, že se scvrklo zhruba na menší polovinu. To je normální. Dvě nejdůležitější věci máte, ostatní peníze jsou na drobnosti, které budete potřebovat pro výuku jako jsou brky, sešity, pergameny, kotlíky, bylinky, … Je jich celá řada. Je jen na vás, co vás zajímá a který z předmětů si vyberete.

Bohužel se může stát, že peníze, jak se říká za chvíli rozfofrujete. Nedoporučujeme, každý by si nějakou onu pojistku měl nechávat pro případ nouze, ale tak, známe děti, tu vidí to a jinde zase tohle a za chvíli mají jednu kapsu prázdnou a druhou vymetenou. Pro tenhle případ, podobně jako v životě reálném, existují tzv. brigády. V Londýně je naleznete v Příčné ulici, pod úřadem práce → inzerce brigád. Jak je vám ale určitě známo, o brigády je nouze vždy. Většinou jsou volná místa plná a vy se na brigádu stejně nedostanete. Nezbývá, než poptávku po brigádě sledovat, třeba se na vás štěstí usměje. Během brigády vás systém vyhodí mimo → brigádničíte, nemůžete se tedy vyskytovat kdekoliv jinde. Čas brigády je u každé jiný, hlídejte si to.

« 6. Vypravěč a vy
Test »