Průvodce pro mudlovské rodiče

Vážení rodiče,
Vaše dítě oplývá kouzelnickým nadáním. Terénní pracovník Ministerstva kouzel Velké Británie Vás jistě seznámil s tím, co pro něj i Vás tato skutečnost znamená. Přesto je nám jasné, že mohlo být poskytnuté množství informací náročné a těžko zapamatovatelné. V této příručce tedy v bodech shrnujeme jeho nejpodstatnější části.

  • Kouzelnický svět je před nekouzelníky (tzv. mudly) z důvodů historických (čarodějnické procesy aj.) skrytý. Vaší povinností je držet jej v utajení. V případě odhalení kouzelnického světa jednomu či více mudlům hrozí postih podle § 12 Zákona o utajení čar a kouzel.
  • Až do dovršení sedmnácti let věku má na sobě každý kouzelník tzv. hlídáček. Jedná se o opatření, které informuje příslušné orgány o případné magické aktivitě, která je nezletilým kouzelníkům mimo školu přísně zakázána a hrozí za ni až zlomení hůlky.
  • Ministerský pracovník, který Vám tohoto průvodce předal, Vám zároveň oznámil krycí název školy, do které Vaše dítě v září nastoupí. Jedná se o smyšlenou instituci, informace o níž jsou však dohledatelné ve všech mudlovských zdrojích. Nemusíte se tedy bát, že by byla pravá povaha studia Vašeho dítěte odhalena.
  • Pravou školou, do níž Váš potomek nastoupí, je Bradavická škola čar a kouzel. Ta se nachází ve Skotsku, mudlovským očím je však dobře skryta. Pracovník vám předal Průvodce pro studenty, ve kterém se dočtete o škole všechny podstatné informace. V den odjezdu Bradavického expresu, který odváží studenty do školy (o podrobnostech budete zavčasu informováni), budete na nádraží King's Cross kontaktováni jedním z ministerských pracovníků.
  • Při návštěvě jste byli seznámeni s nutností nákupu některých pomůcek ke studiu v kouzelnické části Londýna (na Příčné ulici) a také jste se s pracovníkem MK domluvili na termínu této exkurze. Kouzelnickou měnou je tzv. galeon, který se dělí na srpce a svrčky. Možnost jej získat budete mít v Gringottově bance na Příčné ulici. Zde přikládáme přehlednou tabulku převodu na mudlovskou měnu:
1 galeon£4.93
1 srpec£0.29
1 svrček£0.01
//nonRPG:
1 galeon180 Kč5.58€
1 srpec10.558 Kč0.33€
1 svrček0.365 Kč0.01€

1 galeon odpovídá 17 srpcům a 1 srpec 29 svrčkům; 1 galeon se tedy dělí na 493 svrčků.

Pokud Vám cokoli není jasné, neváhejte se obrátit na Odbor kouzelnického vzdělávání Ministerstva kouzel. Učiníte tak zasláním dopisu na adresu Scotland Pl, Westminster, Londýn SW1A 2BD, VB. Sova s odpovědí Vás kontaktuje během několika dní.

//nonRP: Průvodce pro studenty dostanou nově registrovaní hráči na konci prázdnin.